بهترین رسانه تبلیغاتی را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین رسانه تبلیغاتی را چگونه انتخاب کنیم؟ بعد از آشنایی با رسانه‌های تبلیغاتی و انواع آن، زمانی که قصد دارید بهترین آن‌ها را برای کمپین خود انتخاب کنید، باید قبل از هر اقدامی، شناخت کاملی نسب به مشتریان خود پیدا کنید.

به این منظور باید هم اطلاعات جمعیت‌شناختی مثل سن و جنسیت و هم جزئیاتی مثل علایق، سبک زندگی، اولویت‌ها و ارزش‌ها، سرگرمی‌ها و… را جمع‌آوری کنید.

خلاصه بگوییم، ساخت پرسونا، شما را در پیداکردن بهترین رسانه برای تبلیغات یاری خواهد کرد.

همان‌ طور که بالاتر هم گفتیم، انتخاب رسانۀ درست برای تبلیغات،یک گام مهم برای کسب موفقیت در فرایند بازاریابی است.

در ادامه، راجع به مواردی که باید هنگام انتخابتان به آن‌ها توجه کنید، صحبت خواهیم کرد.

ماهیت محصول

اینکه محصول یا خدمت نیاز چه قشری از جامعه را برطرف می‌کنند، بر انتخاب بهترین رسانه برای تبلیغات اثرگذار است. در یک دسته‌بندی کلی، محصولات یا برای مصارف صنعتی هستند یا برای مصارف شخصی.

اگر اشخاص حقیقی مشتری شما هستند، استفاده از رسانه‌های رایج مثل تلویزیون، بیلبورد و مجله، تصمیم عاقلانه‌تری است؛ ولی اگر محصولی که ارائه می‌کنید به کار صنایع می‌آیند، بهتر است سراغ رسانه‌های مکتوب مثل روزنامه‌ها و مجلات تخصصی هر صنف بروید.

همین مثال را در نظر بگیرید. برای برقراری ارتباط با افراد حقیقی، شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام کارایی بیشتری دارند؛ ولی لینکدین برای هدف‌گرفتن تصمیم‌گیرنده‌های کسب‌وکارهای بزرگ مناسب‌تر است.

ماهیت بازار

بازاری که محصول یا خدمتتان را در آن عرضه می‌کنید هم بر انتخاب رسانه برای تبلیغات اثرگذار است. قرار است در کدام موقعیت جغرافیایی روی کرۀ زمین فعالیت داشته باشید؟ کدام قاره؟ کشور؟ شهر و محله؟

جمعیت آن نقطه که قصد فعالیت در آن را دارید، چقدر است؟ قدرت خرید افراد آن منطقه چطور است؟ هدفتان برقراری ارتباط با افراد ثروتمند است یا اقشار متوسط جامعه؟ کدام بخش این بازار گسترده را قرار است هدف بگیرید؟ زنان دهه شصتی یا مردان کارمند؟

پاسخ به این سؤال‌ها شما را در این مسیر کمک خواهند کرد؛ چراکه شما هم می‌دانید بازار هدف شما کدام است و هم می‌دانید چه ویژگی‌هایی دارد.

برای اینکه با نحوهٔ انتخاب بازار هدف آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقالهٔ «بازار هدف چیست» را حتماً بخوانید.

 

تاپ راه
تاپراه

تبلیغات محیطی

تاپراه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست