انواع ابزارهای رسانه محیطی

انواع ابزارهای رسانه محیطی، در ادامه بحث انواع رسانه های محیطی به معرفی ابزار های رسانه محیطی می پردازیم .

بیلبورد

بلیبوردهای تبلیغاتی نوعی از ابزارهای تبلیغات محیطی هستند. سازه بیلبورد ها معمولا غول پیکر است و در جاده های بین شهری مورد نصب و استفاده قرار می گیرد. از این رو اجرای سازه آن ها نیاز به محاسبات فنی مهندسی برای اجرای فونداسیون و همچنین مقاومت در برابر باد بر اساس لوکیشن قرار گیری توسط مهندسین سازه را دارد.
بلیبورد ها ، خود به سه نوع تک وجهی ، دو وجهی ، سه وجهی ( گردان و ثابت ) تقسیم می شوند.میتوان گفت پر هزینه ترین ابزار های تبلیغات محیطی بیلبورد ها هستند.

استرابورد

استرابوردها سازه هایی شبیه به بیلبوردها دارند . اما تفاوت های عمده ای بین استرابوردو بیلبورد وجود دارد. استرابورد دارای سازه ای ساده و راحت الاجرا است. ابعاد استرابوردها برخلاف بیلبوردها ثابت است . ابعاد استرابورد ها 3 در 4 متر می باشد. این ابعاد ثابت برای حفاظت از منظر شهری در نظر گرفته شده است زیرا استرابوردها در فضاهای شهری مورد بهره برداری قرار می گیرند. نصب و تعویض بنر نیز در استرابورد به راحتی انجام می شود.

لمپوست بنر

لمپوست بنر ها ، بنرهای تبلیغاتی ای هستند که به پایه چراغ های شهری و بین شهری متصل می شوند. علاوه بر این بنرهایی که به ستون ها نیز با میله پیچ و مهره می شوند، در دسته لمپوست بنر ها قرار می گیرند. به دلیل کم بودن سطح لمپوست بنر ها بیشتر کاربرد شهری دارند و برای تبلیغات محلی پر کاربرد تر هستند.

عرشه پل

تبلیغات عرشه پل ، جزء استفاده بهینه از المان های شهری برای تبلیغات به حساب می آید. بر خلاف استرابورد و بیلبورد ، تبلیغات از طریق عرشه پل ها نیازی به ابجاد سازه ندارد. سطح وسیع تابلو عرشه پل ، امکان هر نوع تبلیغی را برای صاحبان مشاغل فراهم می کند.

تبلیغات روی بام

تعداد زیادی ساختمان بلند مرتبه در خیابان های اصلی و شریان های پر تردد شهری وجود دارد . بام این ساختمان ها ، بهترین موقعیت برای تبلیغات به حساب می آیند. افرادی که قصد تبلیغات از طریق بام این ساختمان ها را دارند باید مجوزهای لازم را دریافت کنند و سپس اقدام به نصب تابلو تبلیغاتی نمایند.
این نوه تبلیغات نیز ، فضای اضافی در شهر اشغال نمی کنند و استفاده بهینه از فضاهای موجود به حساب می آیند.

لایت باکس

نام دیگر لایت باکس ها ، بک لایت است. لایت باکس ها یا بک لایت ها ، نوع دیگری از رسانه تبلیغاتی به حساب می آیند . بک لایت ها به نسبت سایر ابزار های تبلیغاتی نوین تر و به روز تر به حساب می آیند. لایت باکآلومنیومی هستند. در سازه لایت باکس ها از یک لامپ اس ام دی استفاده می شود که مصرف برق بسیار پایینی دارد. از طرفی بنری که درون لایت باکس قرا می گیرد باید چاپ یو وی باشد که بتواند نور ام اس دی را از خود عبور دهد.

واقعیت مجازی ( واقعیت افزوده )

در مورد واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده چیزی شنیدید؟ واقعیت مجازی یکی از فناوری های به روز و نوین به حساب میاد که کاربرد های مختلفی در حوزه های مختلف داره . از واقعیت مجازی برای پرو مجازی استفاده میشه ، استفاده دیگه واقعیت مجازی در بازی ها و گیم هاست. از واقعیت افزوده در تبلیغات هم استفاده میشه .
اگه بخوایم به طور خلاصه در مورد واقعیت افزوده بگیم یعنی اضافه کردن یه سری المان در موبایل و کامپیوتر به فضای حقیقی که بدون استفاده از این دوتا ابزار قابل دیده شدن نیست.
از واقعیت افزوده در تبلیغات محیطی هم استفاده میشه . تابلو های تبلیغاتی موجود در اتوبوس ها و مراکز خرید که مشتریان رو شوکه میکنه نمونه ای از استفاده از این فناوری در تبلیغات هست.

میزکانتر تبلیغاتی

میز کانتر های تبلیغاتی ابزار تبلیغاتی هستند که معمولا برای تبلیغ در مراکز خرید ، تبلیغ در فرودگاه ، هایپر مارکت ، نمایشگاه ها ، همایش ها و … مورد استفاده قرار میگیرند. میز کانتر ها دو مدل هستند . میز کانتر تبلیغاتی محصول ، و میز سمپلینگ .

  • میز کانتر معرفی محصول
    میز کانتر معرفی محصول همان طور که از نام آن پیداست برای قرار گیری محصول جهت نمایش و معرفی محصول استفاده می شود. در این نوع میزکانتر هیچ کسی پشت میز نمی ایستد و محصولات روی میز برای آشنایی بیشتر مخاطب و لمس محصول از فاصله نزدیک مورد استفاده قرار می گیرند. در پاساژ موبایل با میز کانتر موبایل قرار داده می شودتا کاربر به راحتی بتواند با گوشی موبایل کار کند و آن را مورد بررسی قرار دهد.
  • میز کانتر سمپلینگ
    سمپلینگ در لغت به معنای مزه کردن است . و در عرصه تبلیغات به نوعی از تبلیغات گفته می شود که فردی با ارائه نمونه محصول به مشتریان بالقوه سعی در جذب آن ها به خرید دارد. میز سمپل ، میزی است که فردی که سمپلر نام دارد پشت آن می ایستد. سمپلر نمونه کوچکی از کالا را به مشتری ارائه میدهد و با استفاده از بروشور و توضیحات سودمند در مورد برند ، سعی می کند تا برند کالا را در ذهن مخاطب مانگار کند و یا مخاطب را ترغیب به خرید نماید.

ماکت تبلیغاتی

ماکت تبلیغاتی نوعی از رسانه های محیطی به حساب می آید. معمولا نمونه بزرگی از محصول و کالا هستند که در اماکن سرپوشیده و سرباز پرتردد عمومی استفاده می شوند.
نمونه کوچک ماکت های تبلیغاتی معمولا به صورت رومیزی ساخته می شود که از آن روی میز پیشخوان صندوق استفاده می شود.
ماکت های تبلیغاتی به دو شکل indoor داخل سالن و outdoor بیرون سالن ساخته می شود. ماکت های داخل سالن لازم نیس در برابر باد و باران مقاومت داشته باشند از این رو معمولا از یونولیت و رنگ های معمولی برای ساخت این نوع ماکت ها استفاده می شود.
در نوع خارج سالن اما باید سازه ماکت مقاومت لازم را در برابر شرایط متفاوت آب و هوایی داشته باشد و از رنگ های ضد آب برای رنگ آمیزی ماکت استفاده شود. به همین دلیل از استراکچر فلزی برای ساخت ماکت های اوتدور استفاده می گردد.

بالن تبلیغاتی

بالن های تبلیغاتی ، بالن های لاتکسی بزرگی هستند که با گاز هلیوم که سبک تر ازهوا می باشد پر می شوند. لوگوی شرکت یا فروشگاه یا هر نوع تبلیغ قابل دیدی روی این بالن های بزرگ درج می شود. ارتفاع این بالن ها را تا 30 الی 50 متر تنظیم می کنند و معمولا سعی می کنند به دور از موانعی مانند ساختمان های بلند مرتبه نصب کنند تا دید بهتری داشته باشد. این بالن ها به دو شکل گرد و گلابی ساخته می شوند.

عروسک تبلیغاتی

عروسک های تبلیغاتی بیش تر برای تبلیغات در نقطه فروش مورد استفاده قرار می گیرند. به دو دسته عروسک های پارچه ای و عروسک های بادی تقسیم می شوند.
پارچه ای معمولا جلوی در فروشگاه ها و رستوران ها و غیره برای ترغیب مشتریان بالقوه برای خرید کالا و یا استفاده از خدمات فروشگاه و رستوران مور استفاده قرار می گیرند.

بادی معمولا برای اعلام وجود و نشانه ای برای یک فروشگاه و مغازه مورد استفاده هستند.

نما آگهی

در شیوه تبلیغاتی نما آگهی ، از نمای ساختمان ها بلند مرتبه برای تبلیغات استفاده می شود . در این شیوه یا از ساختمان ها ی نیمه کاره استفاده می شود و یا از کناره ساختمان ها استفاده می شود. چنانچه از بنرهای تبلیغاتی روی نما استفاده شود ابعاد بنر به گونه ای چاپ می شود تا ورودی نور را نگیرد.

نمایشگر های تبلیغاتی

نمایشگرهای تبلیغاتی یا تلویزیون های شهری ، رسانه های محیطی پر استفاده ای هم در زمینه رسانه های تبلیغاتی و هم رسانه های غیر تبلیغاتی هستند. نمایشگر های تبلیغاتی تلویزیون های بزرگی هستند که در محیط شهری و در سالن ها مورد استفاده هستند.
نمایشگر های تبلیغاتی را به دو دسته داخل سالن indoor و خارج از سالن outdoor تقسیم می کنند. تنظیمات سخت افزاری و تنظیمات نور نمایشگر دو موردی است که در ساخت نمایشگر های تبلیغاتی ایندور و اوتدور تمایز ایجاد می کند.

تبلیغات ترانزیتی

تبلیغات ترانزیتی نوع دیگری از رسانه های محیطی به حساب می آیند. این نوع تبلیغات روی بدنه تاکسی ها ، کامیون ها ، اتوبوس ها و قطار های مترو شهری انجام می گیرد.

تابلوی قرقره ای

تابلوهای هستند که در ابعاد بیلبورد، بوردف استند، پانل هر نوع دیگری قابل استفاده هستند.ستوانه های چرخان یا قرقره ای در داخل آنها تعبیه شده که تبلیغات را می‌چرخاند و میتواند بیش از یک تصویر را نمایش دهد.این تابلوها معمولا هشت تا شانزده تصویر را با تایمر زمانی تنظیم شده می گردانند.از محاسن آن ها تنوع پذیری نمایش آگهی در نقطه نصب است.زیباترین و مجهزترین تابلوی قرقره ای در میدان تایمز نیویورک نصب شده که چندین تصویر را به صورت پازل های ترکیب شونده نمایش می دهد.

تبلیغات نورو رنگ ( تبلیغات لیزری )

این نوع تبیلیغات نوعی نورپردازی و استفاده از جلوه های نوری است . روی ساختمان های بلند مرتبه از لیزر های نوری برای ایجاد لوگو برند ها و تبلیغات استفاده می شود. این نوع تبلیغات تنها در شب کارایی دارند و در نور روز قابل استفاده نیستند. یکی از مزایای این نوع تبلیغات کم هزینه بودن این نوع تبلیغات است. همچنین نیازمند اخذ مجوز خاصی نمی باشند.
برای درک بهتر این نوع تبلیغات می توان به نورپردازی هایی که در جشن های مختلف روی المان های شهری مانند برج میلاد و برج آزادی اجرا می شود اشاره نمود.
علاوه بر بدنه ساختمان ها ، در کف زمین ، روی سقف و دیواره های داخلی سالن های سینما ، سالن های همایش ، درون حوض و استخر آب هم میتوان از این نوع تبلیغات بهره برد.

تبلیغات فضای مجازی

تبلیغات فضای مجازی را با سوشال نتورک ها اشتباه نگیرید. این نوع از تبلیغات مجازی زیر دسته رسانه های محیطی قرار می گیرد. در واقع منظور از فضای مجازی ، فضای هولو گرافی است. با استفاده از دستگاه های هولوگرافی میتوان تصویر سه بعدی مجازی محصول را ترسیم نمود. از این دستگاه برای تبلیغ کالا استفاده های زیادی می شود. جذابیت های تبلیغات هولوگرافی سبب می شود جذب توجه بالایی نسبت به تبلیغات کالا صورت بگیرد.

 

تاپ راه
تاپراه

تبلیغات محیطی

تاپراه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست